Zabiegi

PhiBrows to manualna technika wykonywania makijażu permanentnego i rysowania brwi. Ich pożądany kształt obliczany jest na podstawie reguły złotego przekroju (phi 1.618) i indywidualnej budowy twarzy.

Pigment nakładany jest na warstwę powierzchniową skóry właściwej (dermis) za pomocą wysterylizowanych narzędzi. Dobierany jest w taki sposób, aby odpowiadał naturalnemu kolorowi włosów lub brwi. Po zagojeniu się skóry, kolor może rozjaśnić się o kilka odcieni w stosunku do koloru włosów.

Idealna symetria uzyskiwana jest poprzez aplikację PhiBrows przy zamkniętych powiekach. Wtedy mięśnie mimiczne twarzy, które mogłyby naruszyć symetrię brwi, są rozluźnione.

Aby uzyskać optymalny rezultat, linie rysowane są zawsze w kierunku naturalnego wzrostu włosów.

Zabieg wykonuje się za pomocą jednorazowych, sterylnych narzędzi (PhiBrush). Wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości pigmenty, które produkowane są przy zachowaniu najbardziej rygorystycznych standardów (pigmenty do makijażu permanentnego PhiBrows).

Korektę wykonuje się miesiąc po pierwszym zabiegu, ponieważ po tym czasie 10-15% narysowanych linii zazwyczaj zanika.

Kolor pozostaje bardzo ciemny przez pierwsze 5-7 dni, następnie traci do 50% intensywności. Jeśli kolor jest za ciemny, nie należy w żaden sposób rozjaśniać go samodzielnie, tylko poczekać ok. 7 dni. Po tym czasie skóra zagoi się, a odcień brwi stanie się jaśniejszy.

Trwałość koloru zależy przede wszystkim od typu skóry. Im jest ona bardziej tłusta, tym krócej się utrzymuje.  Czynniki takie jak pocenie czy ekspozycja na słońce również mogą negatywnie wpłynąć na jego trwałość.

Średni oczekiwany okres, po którym należy „odświeżyć” kolor to 10-12 miesięcy. W przypadku skóry tłustej może to być 6 miesięcy.

Skóra goi się całkowicie po 28 dniach. W tym czasie pigment, który uległ rozjaśnieniu jest uzupełniany. Przy skórze z problemami lub tłustej konieczne może być wykonanie nawet kilku dodatkowych korekt.

W przypadku makijażu permanentnego brwi, niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja po zabiegu. W tym czasie należy regularnie przemywać twarz oraz nakładać odpowiednie preparaty, wspomagające regenerację skóry. To właśnie ten etap w 70% decyduje o tym czy będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Jeśli zostanie on zaniedbany, możemy utracić aż do 80% narysowanych linii.

Ból odczuwany podczas wykonywania zabiegu jest kwestią indywidualną. Czynniki takie jak strach czy menstruacja mogą sprawić, że aplikacja makijażu będzie bardziej bolesna, jednak większość Klientek porównuje ją do uczucia występującego podczas regulowania brwi.

W przypadku osób o niskim progu bólu, można zastosować łagodne znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub płynu.

 

Efekt końcowy zabiegu zależy od:

 • stanu skóry
 • postępowania po zabiegu
 • podatności na różne czynniki zewnętrzne

Z tego powodu artysta nie jest w stanie udzielić gwarancji na wykonywany przez siebie zabieg. Zbyt wiele czynników pozostaje poza jego kontrolą i zależy od późniejszej pielęgnacji.

 

Zachęcamy do zapisania się na konsultację przed zabiegiem w przypadku:

 • skóry z problemami;
 • poważnych problemów zdrowotnych;
 • przyjmowania lekarstw;
 • posiadania wcześniej wykonanego makijażu permanentnego brwi;

Przed podjęciem decyzji, zapoznaj się dokładnie z zasadami właściwej pielęgnacji po zabiegu.

 

Przed zabiegiem:

Skóra nie powinna być poddawana zabiegowi w przypadku występowania stanu zapalnego lub w trakcie procesu gojenia lub regeneracji.

Poniższe zabiegi nie powinny być wykonywane w okresie min. 30 dni przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi:

 • botoks i wypełniacze;
 • kwasy owocowe / kwas mlekowy;
 • zabiegi laserowe;
 • peelingi chemiczne;
 • ekspozycja na silne promieniowanie słoneczne;

Przed ustalonym zabiegiem upewnij się, że zapoznałaś / -eś się z:

(kliknij aby otworzyć)

Zadaj pytanie lub dokonaj rezerwacji,

używając formularza kontaktowego poniżej:

Scroll Up
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC80c0h1cmFmb2VERT9yZWw9MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=